SSK Sorgulama Şifresiz

Günümüzde çoğu çalışan özellikle ssk hizmet dökümü sorgulama, ne zaman emekli olacağı sorusunu ve işe başlama tarih bilgisini merak etmektedir. Daha önceden postanelerden alınabilen bir şifreyle e-devlet üzerinden öğrenilebilen bu bilgiler artık Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeni çalışması sayesinde herhangi bir şifre olmadan öğrenilebilmektedir.

Bu durumda belirtilen bilgilere kolay bir şekilde ulaşmak isteyen çalışanlar için güzel bir uygulamadır.
Ssk sorgulama işlemi için gerekli olan bilgilerin paylaşıldığı bu yazıyı okuduğunuz takdirde ilgili sisteme girişin kolay bir şekilde gerçekleştirildiğini görebileceksiniz. Şimdi isterseniz şifresiz ssk sorgulama nasıl yapılır hep birlikte aşama aşama görelim. Tabi ki öncelikle gerekli girişler için kimliğinizi yanınıza almanız gerekecektir. İlk adım olarak SGK resmi web sitesine giriş yapılır. Ana sayfaya giriş yapıldıktan sonra üst kısımda yer alan menülerden E-SGK butonu tıklanmak suretiyle bir sonraki sayfaya geçiş yapılır.

Sonraki sayfada yer alan butonlardan E-Hizmetler butonuna tıklanır ve gelen form dikkatli bir şekilde doldurulur. İlgili forma gereken kimlik bilgileri girildikten sonra sorgula dediğiniz zaman ssk sorgulama şifresiz bir yolla yapılmış olacaktır. Görüldüğü gibi çok kolay bir yolla yapılabilen sgk sorgulamaişlemini siz de rahat bir biçimde yapabilirsiniz. Artık sisteme giriş yaptıktan sonra kendinize it hizmet dökümü, işe ilk giriş tarihi, ssk sicil no gibi bilgilere ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Siz de ilgili bilgilere ulaşabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi web sayfasını ziyaret edin. Ek olarak SSK Sorgulama Tc ile sayfamızı da inceleyebilirsiniz.