Elektronik Sigarayla Sigarayı Bırakmak Çok Kolay

 

Elektronik Sigara

elektronik sigara

Elektronik sigara tütün ve tütün mamullerinin etkisini en aza indirmek veya tütün ve mamullerine olan bağımlılığınızdan kurtulmak için geliştirilmiş olan bir üründür. Dünyada ve özellikle ülkemizde, tütün ve mamullerine olan bağımlılık düşünülünce böyle ürünlerin ortaya çıkmasını olumlu bir şey olarak görebiliriz. Sigaranın ne kadar zararlı olduğu, bu zararının sadece içene değil çevresine de olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bir kez başlandığı zaman bırakmanın oldukça zor olduğu sigara yüzünden her yıl binlerce insan hayatını kaybetmektedir. Bu yüzden tütün alışkanlığı kontrol altına alınmalı ve mümkünse bu alışkanlıktan kurtulmak için uğraşılmalıdır.
Tütün ve mamullerinin içindeki kimyasal maddeler o kadar çoktur ki, aldığınız zararı kelimelerle tarif etmek imkânsızdır. İnsan vücudu için oldukça zararlı olan birçok kanserojen maddeyi içermediği için, sizin ve çevrenizdeki insanların sağlığı için elektronik sigara kullanmaya başlamanız oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca normal bir sigara yerine bu ürünü içerek, bütçenize de katkı yapma şansınız bulunmaktadır. Sigara gibi koku yapmadığından, yangın çıkarma olasılığı olmadığından ve zararları sigaraya göre oldukça az olduğundan bu ürünü tercih etmek bağımlılığınızı kontrol altına almada ve bırakmada size oldukça yardımcı olacaktır. E-sigara da denilen bu ürünlerin basit bir çalışma prensibi vardır. Enerjiyi sağlayan bir pil aracılığı ile likidi ısıtıp buharlaşmasını sağlayan bir atomizer ve likidin durduğu kartuş aracılığı ile aynı bir sigara gibi fakat sigaradan farklı olarak kokusuz bir duman elde edersiniz. Bu da sizin için bir ihtiyaç halinde olan nikotini almanızı ve alışkanlığınızı daha düzgün bir şekilde devam ettirmenizi sağlar.
Elektronik sigara dünya genelinde genellikle sigarayı bırakmak için bir yardımcı olarak kullanılır. İçindeki nikotin miktarını ve aromasını kendiniz belirleyebildiğiniz için, yavaş yavaş nikotin miktarını azaltarak bu alışkanlıktan kurtulmanız daha kolay hale gelir. Nikotin içermeyen likitler sayesinde de sadece duman elde ederek bu alışkanlığınıza son verme şansınız vardır. Özellikle dudak tiryakileri için bu durum oldukça iyi bir şeydir. Tütün ve mamullerinin etkisini en aza indiren böyle ürünleri kullanmak her şeyden önce sağlığınız için oldukça önemli bir şeydir.