Elbiseniz Sizin Kartvizitiniz

Baharı geride bıraktığımız  şu günlerde renk renk elbisler  giyen kadınları görünce kışın rehavetini üstümüzden atmanın vakti geldiğini farkediyoruz. Bütün bir kış griler, siyahlar, kahverengiler giyilirken mevsimin değişmesiyle birlikte tiril tiril askılı elbiseler gün yüzüne çıktı. Elbise giymenin birçok avantajı vardır. Elbise tek parçadır ve kombin yapmaya uğraşmazsınız. Giyimi rahat ve hızlıdır. Pantolon’a göre daha az terletir. Elbiseyle isterseniz yürüyüşe, isterseniz bir düğüne gidebilirsiniz. Kullanım alanı olarak pantolona kıyasla daha geniş bir yelpaze sunar. Elbisenizi bir fularla kullanıp, bir sergic açılışına gidebilirsiniz. Böylece hem şık hem ciddi görünmüş olursunuz.

Alacağınız elbisenin modelini belirlerken dikkatli olmakta fayda var. Örneğin kilolu bir kadınsanız fazla detay içermeyen, fırfırsız, düz inen bir elbise seçmelisiniz. Böylece hem zayıf hem de zarif görünürsünüz.

Eğer siz fazla zayıf bir kadınsanız pileli, fırfırlı, balon elbiseler tam size göre. Aşırı zayıflıktan şikayet edenler dar elbise seçerlerse daha da zayıf görünürler.

Önemli bir geceye davetliyseniz hem şık hem de tarz sahibi bir kadın olduğunuzu gösterin. Bir kokteyle giderken pilaj elbisesi giymek pek hoş olmayacaktır. Bu tarz gecelerde genellikle aşırıya kaçmak istemeyen ve hızla hazırlanmak isteyen kadınların tercihi siyah elbiselerdir. Siyah elbiseler her kadının dolabında olması gereken kurtarıcı elbiselerdendir. Fakat siyah elbise biraz kolaya kaçmak olarak algılanabilir. Bu sebeple yüzlerce elbise modeli varken en kolayını seçmek olmaz. İçinde kendinizi iyi hissettiğiniz dantel işlemeli belden vücuda oturan elbiseler bir kokteyl için son derece uygundur.

Elbisenin modeli kadar rengi de önemlidir. Bir iş  görüşmesine kırmızı elbise giyerek gitmek fazla iddialı  durabilir. Onun yerine laciverti tercih etmek daha uygun gibi görünüyor. Elbise modeliniz fazla dekolteli ise o elbise bir iş görüşmesi için uygun değildir. İnsanlar sizinle ilgili izlenimi ilk üç saniyede verirler. Saniyeler bu kadar önemliyken giydiklerimizin ne denli önemli olduğu tahmin edilebilir sanırım.

Elbisenizin modelini kendiniz belirlemek isterseniz birkaç moda sitesi inceleyebilir,  moda dergilerini karıştırabilirsiniz. Böylece beğendiğiniz modeli terzinize rahatlıkla tarif edebilirsiniz.