Portakal Ağacı - Yemek Tarifi
Anasayfa » Yemek Tarifi

Portakal Ağacı

24 Haziran 2012 Yorum yok

Portakal AğacıBu Konumuzda Sizlere Portakal Ağacı Nasıl Yapılır, Portakal Ağacı için gerekli malzemeler, Portakal Ağacı yapılışını anlatacağım.

Malzemeler 

5 adet portakal kabuğu (orta büyüklükte)
1 kg. şeker,
500 gram su,
1 limon suyu veya 1 gram limon tuzu

Yemeğin Tarifi  

Portakal Kabuğu Reçeli. Portakallar yıkanır, sarı kabukları rendelenir, . ince kısmı ile hafif olarak kazınır, kabukları uzunluğuna 8 parçaya bölünür. Bundan sonra portakaldan soyulan kabuklar haşlanır, kıvrılarak ipe dizilir ve su içine konur. Kabukların her gün 1 defa suyu değiştirilir ve yeniden su konur.

Bir kaç gün sonra acısı giderilen kabuklar 1 kg. şeker ve yarım kg. su ile yapılan kaynar şurup içine konarak istenilen kıvama gelinceye kadar pişirilir. Pişirmenin sonuna doğru limon suyu veya limon tozu ilave edilir ve 1-2 dakika daha kaynatılarak ateşten alınır, iplerinden çıkarılır. Sıcak sıcak temiz ve kuru kaplara doldurularak soğumaya bırakılır ve soğuyan kaplara diğer gerekli işler yapılır.

Afiyet Olsun !

Sizden Gelenler:portakal ağacı yemek tarifleri,portakal ağacı,portakal aac yemek tarifleri,portakal agac,portakal a?ac?
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan 5/5,00 Konuyu Oyla
Loading ... Loading ...

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.